Jakie są zasady gry w mini koszykówkę . Proszę wiecej nic 10 zasad ! Proszęo jak najszybszą odpowiedz

Odpowiedź

Każda drużyna składa się z 5 zawodników grających i 5 rezerwowych.  Drużyną kieruje trener, udziela on rad zawodnikom i decyduje o zmianie graczy.  Mecz składa się z czterech części. Każda część trwa 10 minut. Sędzia ogłasza piłkę za przetrzymaną, gdy dwóch lub więcej zawodników przeciwnych drużyn trzyma trwale jedną lub dwie ręce na piłce Zawodnik, którego drużyna jest w posiadaniu piłki nie może pozostawać dłużej niż 3 sekundy w polu trzech sekund przeciwnika. Piłka do gry w mini-koszykówkę może być gumowa, z materiał syntetycznego lub ze skóry. Ciężar piłki wynosi 450-500 g, obwód 68-73 cm. W czwartej części gry, na prośbę trenera, może być przyznana każdej drużynie jedna przerwa na żądanie trwająca 1 minutę.