Recenzja z filmu "Shrek 2"

Chyba nie ma takiej osoby w Polsce, która nie słyszałaby o „shreku”, filmie, który w 2001 roku zawojował cały świat. Po wielkim sukcesie nie mogło się skończyć na jednej części, stworzono kolejna. Zarówno pierwsza jak i druga wyreżyserował Andrew Adamson przy scenariuszu Terr’ego Rossio i Williama Steiga. Kontynuacja przygód ogra Shreka, jego świeżo poslubionej żony Fiony, Sympatycznego Osła i ich bajkowych przyjaciół pojawiła się na ekranach polskich kin 2 lipca bieżącego roku.
Gdy smreki fona powracają z miesiąca miodowego, niespodziewanie otrzymują zaproszenie na uroczysty obiad do rodzinnego domu księżniczki w Zasiedmiogrodzie. I tu pojawia się problem, gdyż Król i Królowa nie wiedza ze ich córka i zięć SA ogrami! Wkrótce wychodzi na jaw, ze Król miał inne plany, co do przyszłości fiony. W sytuacji tej życie shreka jest zagrożone. Król chcąc pozbyć się kłopotliwego zięcia wynajmuje pogromcę ogrow ... Kota w Butach. Jednak nie wszystko idzie według planu Króla. Itak rozwija się pełna przygód i śmiesznych sytuacji akcja filmu.
Szczerze mówiąc na „shreka” szlam z przekonaniem, ze nie dorówna „jedynce”. Jednak bardzo pozytywne było moje zaskoczenie. Druga cześć przydog sympatycznych bohaterów jest nie mniej śmieszna od poprzedniej. Choć jest to kontynuacja pierwszej części filmu, to rożnie się od „jedynki” i nie pozwoli widzowi się nudzić. Śmiało obejrzeć go może cala rodzina, to jednak jest to zdecydowanie film dla dorosłych.
Ciekawie prezentują się tu tez nawiązania do innych disneyowskich bajek tj. „Piękna i Bestia” i „Potwory i spółka”. Wykonane zostały tez sceny z filmów tj. „Matrixa”, „Władcy Pierścieni”, „Obcy”, „Godzilla”, czy wywołująca największe owacje scena z „Mission Imposible” w wykonaniu Pionkia.
Oczywiście film nie odniósłby takiego sukcesu bez prześmiesznej postaci Osła. W „shreku 2” nie traci nic ze swojego komizmu. Dla fanów tego najsławniejszego Osła świata po napisach końcowych przygotowana jest mała niespodzianka. Należy, wiec cierpliwie pozostać na miejscach, naprawdę warto.
„Urzekający, szarmancki, waleczny i wierny jak pies”-tak można opisać nowa postać pojawiającą się w „dwójce” Kota w Butach. Mimo iż jest on zupełnie nowym, niezależnym jeszcze bohaterem w szybkim tempie zyskuje on sobie uznanie i sympatie shrekomanow.
Pisząc recenzje „shreka 2” nie można pominąć świetnego dubbingu. Sławnym bohaterom filmu głosu urzyczaja nie mniej sławne gwiazdy:
Shrekowi – Zbigniew Zamachowski
Osłowi –Jerzy Stuhr
Fionie – Agnieszka Kunikowska
Kotowi w Butach – Wojciech Malajkat
Moim zdaniem „shrek2” zasłużył sobie na wszystkie otrzymane nagrody i słowa uznania z ust widzów na całym świecie. Jest on doskonałą rozrywką nawet dla dzieci, które będą zachwycone, oglądając wygłupy Osła. Wspaniała grafika, to, czego widzowie pragną najbardziej. Film sprawia, ze podczas oglądania z naszych twarzy i umysłów, smutki i zmartwienia znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej roczki Wróżki Chrzestnej. Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto nie poznał przygód, tych przesympatycznych bohaterów, to gorąco zachęcam go do obejrzenia tego filmu. „Shrek2” z pewnością ubarwi każdy, nawet szary i deszczowy dzien. Gorąco polecam i życzę miłego oglądania.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Recenzja z filmu "Shrek 2"

Recenzja z filmu "Shrek 2"

Chyba nie ma takiej osoby w Polsce, która nie słyszałaby o „shreku”, filmie, który w 2001 roku zawojował cały świat. Po wielkim sukcesie nie mogło się skończyć na jednej części, stworzono kolejna....

Język angielski

Recenzja Filmu Shrek 2 po Angielsku

Shrek 2 (2004), directed by Andrew Adamson, Conrad Vernon and Kelly Asbury is animation comedy film. The main stars are Mike Mayers (Shrek), Eddie Murphy (Donkey), Cameron Diaz (Princess Fiona), Antonio Banderas (Cat in Boots), John Cleese (King Har...

Język angielski

Recenzja filmu shrek po angielsku

In my freetime i always go to the cinema. I like watching films so much. My favourite is ??Shrek 2??. this film is a fantastic komedy. I saw it in ?multikino? in Poznań last weekend.
The film start like this:??Behind seven mountains, behind se...

Język polski

Recenzja filmu Shrek 2

W zasiedmio górogrodzie…
W 2001 r. na ekrany kin zarówno w Polsce jak i na świecie wszedł „Shrek”. Osobiście oglądałam tylko polską wersję językową „Shreka” i „Shreka 2” Część pierwsza bardzo mi przypadła do gustu. ...

Język polski

Shrek-recenzja

Recenzja filmu „Shrek” w reż. Andrew Adamsona i Vicky Jenson
Bohaterowie główni: Shrek, Osioł, Fiona, Lord Farquaad,
Bohaterowie drugoplanowi: Lustro, magiczne stworzenia, ciastek, smoczyca, straż Farquaada
Czas akcji: nieznan...