Opis kaliny

Kalina jest pieknym krzewem ktorym moze zachwycic swoja uroda i oryginalnoscia.Wiona rozwijaja sie jej zielone, szerkoie liscie ozdobione drobnymi zabkami. Spód lisca pokrywa delikatny,aksamitny meszek. W maju i czerwcu kalina pokrywa sie bialym kwieciem. Zebrane,pachnace baldachimy z daleka wygladaja jak panna mloda. Gdy kwiaty przekwitaja ich platki przybieraja barwe lekko rozowa i opadaja scielac sie lekka mgielka wokol kawitu.Wlipcu na ich miejscu pokazuja sie drobne owoce wiszace na delikatnych galazkach i przypominaja one grona jarzebiny.
Podczas jesieni kalina zmeinia barwe swoich lisci z zielonej na zlota. Potem je gubi.Jej korale ciemnieja,przybierajac barwe mocnej czerwieni i w koncu spadja.
Kalina bez wzgledu na pore roku zawsze wyglada pieknie.Ten oryginalny krzew jest bardzo dekoracyjny.Chcialabym miec go w swoim ogordzie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opis kaliny.

Kalina jest pięknym krzewem.
Ma ona zielnone, szerokie i ozdobione drobnymi ząbkami liście. Są podobne do liści klonu. Spód listka pokrywa delikatny meszek. Jej gałązki są cienkie. Trzeba więc uważać, aby ich nie połamać.
Ow...

Język polski

Uzasadnij lub zakwestionuj obecność "Nad Niemnem" w obowiązkowym kanonie lektur.

Jesteśmy (ja i moi koledzy) wychowani w kulturze obrazkowej - telewizor, komiksy, gazety - tam wszystko podane jest w sposób, jak to się mówi naukowo "zwizualizowany". Obraz w ciagu kilku sekund (tak ponoć wyliczyli fachowcy) dociera ...

Język polski

Zagadnienia - gramatyka

1. Porownaj dwa poniższe teksty. Określ ich funkcje, wyodrebnij i nazwij środki językowe dominujące w obydwu.

a). W nocy i w ciągu dnia była spora burza, ale prz. wieczorem ucichła i morze się uspokoiło
b). Morze w nocy - ł...

Kulturoznawstwo

Mitologia Polski Plemiennej

Wprowadzenie:
W szkole uczyliśmy się i uczą się inni o bogach greckich, rzymskich, egipskich, Celtów i innych a my nie znamy Panteonu bogów rodzimych, oraz demonologii i obrzędów. Dlaczego tak jest? Owszem mało nam zostawiło informacj...