Proszę o streszczenie ewangelii św.Łukasza rozdział 10 wiersz od 20-37

Nie radujcie się ze duchy się wam podporządkują ale dbajcie oto aby wasze imiona zostały zapisane  u Boga w niebie. Jezus  uradował  się, ż e przed mędrcami zostały ukryte rzeczy i nie wiedzą co robic a zostało objawione małym dzieciom. Jezus wszystko wie, nikt nie zna Boga ani Syna a tylko Syn wie i komu zechce objawić.      Jezus powiedział uczniom, że szczęśliwe są ich oczy co widzą. Wielu proroków chciało to zobaczyć  co wy ale nie widziało ani nie słyszeli. Biegły w prawie chciał wystawić na próbę Jezusa. Biegły chciał dowieść, że jest prawym człowiekiem ale Jezus dała taką odpowiedz iż zgadzał się z tym więc  podstępna próba nie powiodła się. Następnie Jezus opowiedział przypowieśc o Miłosiernym Samarytaninie ,na koniec powiedział aby ów biegły czynił tak samo  jak uczynił samarytanin.