Przygody rycerza Parsifala z punktu widzenia właściciela szkoły rycerskiej.

Moje opwiadanie opisuje przygody rycerza Parsifala widziane w oczach właściciela szkoły rycerskiej.
Każdy właściciel szkoły rycerskiej z pewnością mógłby postawić dzielnego i mężnego rycerza Parsifala jako wzór dla młodych rycerzy. Parsifal miał same zalety, dlatego trudno było znależc jaką kolwiek wadę. Kierował się głownie zasadami: Bóg, honor, ojczyzna. Był zawsze oddany Bogu i w chwilach najróżniejszych pokus i wypadków zwracał się ku niemu i pogrążał w modlitwie. Zawsze kierował się honorem i był uczciwy w każdej sytuacji np.: chciał przeprosić i wytłumaczyć się Gaalahadowi za swoje zachowanie. Następną jego zaletą było to, że nigdy nie zdradził swej ojczyzny i swego władcy choćby miał za to przypłacić utratą życia. Przykładem tego może byćto, że z dumą przyznaje sie o pochodzeniu z dworu Króla Artura. Nigdy nie odmawiał pomocy słabszym a nawet zwierzętom takim jak lew. W kazdej sytuacji pamietał, szanował oraz pozostawał wierny swojej wybrance serca Blanszflor mimo wielu pokus.
Rycerz Parsifal to wzór do naśladowania. Gdyby wszyscy rycerze uczący się w szkołach rycerskich brali za wzór Parsifala to niebyłoby złychrycerzy, a właściciele szkół mogliby być z nich dumni.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Przygody Parsifala z punktu widzenia właściciela szkoły rycerskiej.

Pisemnie opowiedz o przygodach Parsifala z punktu widzenia właściciela szkoły rycerskiej.

Witam na pierwszej lekcji rycerstwa. Nasza szkoła od lat cieszy się uznaniem i wysoka renomą. Dlatego naszym dzisiejszym tematem będą przygod...