Krysia za 0,23 kg herbatników, zapłaciła 5,49 zł.Potem dokupiła jeszcze 0,65 kg tych samych, herbatników.Oszacuj czy razem za herbatniki zapłaciła więcej niż 22zł

Krysia za 0,23 kg herbatników, zapłaciła 5,49 zł.Potem dokupiła jeszcze 0,65 kg tych samych, herbatników.Oszacuj czy razem za herbatniki zapłaciła więcej niż 22zł
Odpowiedź

0,23kg-5,49zł                                                           0,65kg-? 0,23*3=0,69kg 5,49*3=16,47zł Odpowiedź:Zapłaciła mniej niż 22 zł.Jeżeli za 0,69kg zapłaci 16,47zł to za 0,23kg zapłaci 5,49 razem wyjdzie 21,96zł więc mniej wziełam tam 0,69 choć w treści zadania jest 0,65,poniewaz łatwiej jest to porównać a wiadomo ze skoro 0,69 to wiecej niż 0,65 to suma będzie jeszcze mniejsza niż 21,96

549:23=24gr (około) 24x65=15,60 zapłaciła 15zł 60gr

Dodaj swoją odpowiedź