za kilka gram jablek i kilogram gruszek zapłacono 7.20 zl ile koztuja jablka a ile gruszki jezeli cena gruszek jest o 1.20 wyzsza niz jablek 

za kilka gram jablek i kilogram gruszek zapłacono 7.20 zl ile koztuja jablka a ile gruszki jezeli cena gruszek jest o 1.20 wyzsza niz jablek 
Odpowiedź

x + x +1,2 = 7,2 2x= 6 x=3 -cena jabłek y=x+1,3=3+1,2=4,2 - cena gruszek

Ile kosztuje 1kg jabłek? [latex](7,20-1,20):2=6:2=3[/latex] Ile kosztuje 1 kg gruszek? [latex]4+1,20=4,20[/latex] Odp.: 1kg jabłek kosztuje 3zł, a 1kg gruszrk kosztuje 4,20zł.

Dodaj swoją odpowiedź