Kto według ciebie powinien przeczytać Małego Księcia dorośli czy dzieci.Uzasadnij odpowiedz.

Moim zdaniem "Małego Księcia" powinni przeczytać dorośli, niż dzieci. Tekst ten traktuje o dorosłych, którzy już dawno zapomnieli o tym prawdziwym i uczuciowym życiu, lecz teraz interesują ich tylko rzeczy materialne. Dzieci są niewinne. Świat ich jeszcze nie zaraził tym materializmem. Niestety, wraz z upływem lat coraz bardziej pożądamy wielu rzeczy - supernowoczesnych komputerów, komórek czy też innych gadżetów. Dorośli są bardzo chciwi - pragną oni mieć coraz więcej i tak nie wiedzą co z tym zrobić.

Moim zdaniem książkę tą powinni przeczytać i dorośli i dzieci. Mały Książe jest pouczajacy dla dzieci bo ukazuje prawdziwe wartosci natomiast dorosłych chroni przed złymi nawykami i podpowiada im jak nie stawiać pracy na 1 miejscu.