Czy buntownicy tacy jak Antygona są potrzebni we współczesnym świecie?

Uważam, że ludzie o charakterze Antygony są bardzo potrzebni współczesnemu światu. Bohaterka naszej lektury kierowała się w życiu uczuciami i w imię miłości potrafiła złamać prawo ustanowione przez samego króla. Gdyby wszyscy ludzie na świecie traktowali prawo ponad wszystko inne, myślę, ze świat byłby poprostu nudny. Ja sama kieruje się sie w zyciu najpierw uczuciami, a dopiero potem biore pod uwage prawo i jak dotąd nie żałuję swoich postępowań. Większość ludzi na swiecie jest realistami i moim zdaniem właśnie przez nich jest tak wiele wojen i nieporozumień. Antygona złamała prawo, bo ważniejszy był dla niej honor rodziny oraz brata i ja będąc na jej miejscu zrobiłabym tak samo. Nieuniknione jest, że czyniąc to buntowniczka czuła strach i niepokój, jednak braterska miłość przezwyciężyła nawet to. Dziwię się natomiast Ismenie, bo widząc czyny siostry nie pomogła jej, ale potem na sądzie Antygony powiedziała, że też jest winna. Naprawdę podziwiam odwagę naszej bohaterki i uważam, że takie osoby są bardzo potrzebne we wspólczesnym świecie.

Mam nadzieję, że Wam się przyda :) Ja dostałam 5 :P

Dodaj swoją odpowiedź