Postawa Tarrou "Dżuma", krótka notatka z lekcji.

Jean Tarrou to jedna z ważniejszych postaci „Dżumy” Alberta Camusa.
Tarrou niue jest mieszkańcem Oranu , przyjechał do miasta aby uciec od rzeczywistości w której żył, od ojca którego miał za wzór. Podczas pobytu w tym mieście zaprzyjaźnił się z doktorem Rieux.
Gdy w mieście ludzie zapadają na tajemniczą chorobę i miasto zostaje zamknięte Jean Tarrou chętnie oferuje swoją pomoc. Od monentu ucieczki z domu jego celem stała się walka z wszelkim rodzajem „dżumy”. Tarrou podkreśla potrzebę walki w obliczu epidemii, co widać w jego czynach w zakażonym mieście. To właśnie Tarrou wpadł na pomysł stworzenia grup sanitarnych pomagających lekarzom, on sam również przyłącza się do grupy i aktywnie pomaga. Nie martwi się tym , że stale naraża swoje życie i zdrowie opiekując się osobami zarażonymi dżumą. Uważa ze nie udzielanie pomocyzarażonym byłoby akceptowaniem zła. Jean Tarrou uważa, ze nie można odwrócić się od chroego człowieka, trzeba g o zrozumieć, pomagać mu.
Tarrou zmarl na dżumę, gdy ustępowała z miasta.

Dodaj swoją odpowiedź