Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest siadomość posiadania przyjaciela - sentencje z Małego Księcia

,,Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela''.
W życiu bardzo cenna jest przyjażń. Dlaczego tak myślę? Sama świadomość tego, że ma się kogoś, z kim można szczerze porozmawiać, czy powierzyć mu swoje tajemnice, jest bardzo ważna.
Niektórzy ludzie twierdzą, że nie jest im do szczęścia potrzebny przyjaciel, ja jednak myślę inaczej. Na pewno w głębi serca chcielibyśmy mieć kogoś takiego. Po prostu boja się do tego przyznać. Nie chcą, aby ktoś bliżej ich poznał. Nie lubią otwierać się na innych.
Nie chodzi o to, żeby mówić każdemu o wszystkim. Przecież nie wolno opowiadać o sobie pierwszej leoszej osobie napotkanej na ulicy. Przyjaciela trzeba dobrze znać. Nie chodzi tu o znajomość oparta jedynie na krótkich dialogach, typu ,,jak się czujesz?''.
Na miano przyjaciela trzeba też sobie zasłużyć. Jest to bardzo długi proces. W baśni ,,Mały Książę'' nazywa się to oswajaniem. Najpierw długo trzeba zdobywać zaufanie danej osoby. To jest najtrudniejsze. Każde więzi buduje sie na wzajemnym zaufaniu.
Ostatnio przeczytałem książkę pt ,,Bracia lwie serce'' Myślę, że jest ona przykładem powieści o prawdziwej przyjeżni. Chciałbym mieć takiego przyjaciela.
Przecież ,, nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela ''. W pełni zgadzam się z tymi słowami. Miło jest bowiem wiedziec, że ktoś będzie za toba tęsknić. Niektórzy mówią że przed śmiercia pojawia sięobraz całego naszego życia. Dobrze jest wiedzieć, że nie przeżyliśmy go w smutku i samotności. A to chyba najgorsze uczucie: umrzec niechcianym, samotnym i niekochanym.


Ja dostałem za to 3+ ale byków nasadziłem. Przepisałem z poprawkami nauczyciela.

Dodaj swoją odpowiedź