Woda jest niezbędna w życiu człowieka- rozprawka

Woda jest to połączenienie wodoru i tlenu. Woda znajduje się wszędzie: w oceanach, morzach, jeziorach, stawach itp. wchodzi w skład przede wszystkim hydrosfery, ale jest ona tagże w atmosferze (para wodna, mgła), litosferze ( gips natularny) i biosferze (w organizmie każdego człowieka np. pot). Woda jest niezbędna w życiu człowieka.
Każdy organizm i ludzki i zwierzęcy potrzebuje wody do normalnego funkcjonowania. Człowiek powinien wypijać ok. 2 litry wody dziennie. Jeżeli przez długi czas nie będzie pił wody może to skutkowac śmiercią.
Ludzie aby zachować higienę osobistą muszą się regularnie myć aby nie śmierdzieć itp. Do tego jest także potrzeba woda, ponieważ jest ona do tego najlepsza.
Woda uczestniczy też w przyrodzie. Nieustanie krąży jak tlen czy dwutlenek węgla. Ze zbiorników wodnych woda paruje do atmosfery. Stamtąd spada w formie opadów atmosferycznych (np. deszcz, śnieg) na ziemię.
Woda w atmosferze stanowi ochronę przed palącymi promieniami słonecznymi (w dzień), zapobiega też nadmiernemu wyparowywaniu ciepła (w nocy).
Woda jest nam też potrzebna do uprawy roślin. rośliny też potrzebują wody do funkcjonowania, a gdy my je chcemy uprawiać np. w domu musimy je regularnie podlewać. W natularnych warunkach wodę zapewniały deszcze.
Tlenek wodoru jest nam także potrzebny do rozcięczania różnych substancji i w chemi i w życiu codziennym. Przykładem na to w życiu codziennym jest np. rozcięczanie soku lub kompotu.
Mam nadzieję, że powyższymi argumentami udowoniłam, iż woda jest niezbędna w życiu człowieka. Dlatego, powinniśmy dbać aby nigdy ona się nam nie skończyła.

Dodaj swoją odpowiedź