Klasa IV b , licząca 24 uczniów wybiera się na jeden dzień do Krakowa. Całkowity koszt wycieczki wynosi 2088 zł. Ile powinien zapłacić każdy uczeń ? Daje NAJ

Klasa IV b , licząca 24 uczniów wybiera się na jeden dzień do Krakowa. Całkowity koszt wycieczki wynosi 2088 zł. Ile powinien zapłacić każdy uczeń ? Daje NAJ
Odpowiedź

2088 cały koszt 24 uczniów 2088/24 = 87 zł

24 <-- tyle uczniów 2088zł <-- koszt całej wycieczki 2088/24 <-- kosz wycieczki dla jednej osoby      87  2088/24 -192    168   -168        = 87zł <-- kosz wyciezki dla jednej osoby. Liczę na naj :)

Dodaj swoją odpowiedź