1. ile centymetrów wstążki można kupic za 2zł, jeśli jeden  metr tej wstązki kosztuje 1,50zł? 2.Pani Ania zapłaciła 108zł 36gr za 25,2l benzyny. Ile kosztuje 1 litr tej benzyny?

1. ile centymetrów wstążki można kupic za 2zł, jeśli jeden  metr tej wstązki kosztuje 1,50zł? 2.Pani Ania zapłaciła 108zł 36gr za 25,2l benzyny. Ile kosztuje 1 litr tej benzyny?
Odpowiedź

1.  1,5 zl - 1m 2 zl - x x = 2*1 /1,5 x = 1,33 m  Za 2 zł można kupić 1,33 m. 2. 108,36 / 25,2 = 4,3 zł 1 l benzyny kosztuje 4,3 zł.

Dodaj swoją odpowiedź