Czym dla nas jest współczesna Ziemia Obiecana?

WSPÓŁCZESNA ZIEMIA OBIECANA

?Czym dla nas jest Ziemia Obiecana?? - Dla większości ludzi Ziemia Obiecana kojarzy się z miejscem, w którym jest spokój, harmonia, nic nikomu nie przeszkadza, gdzie ludzie żyją beztrosko.
Niektórzy sądzą ze mając bogactwo, alkohol, dużo czasu wolnego, beztroskie życie itp. są w Ziemi Obiecanej, aczkolwiek dla człowieka z biednego Państwa Ziemią tą jest inne państwo w którym może znaleźć prace, pieniądze, założyć rodzinę.
Dla większości ludzi religijnych (licząc mnie) Ziemią Obiecaną jest życie po śmierci, życie w niebie, dla mnie jest to miejsce w którym panuje niewyobrażalne szczęcie, nieograniczona miłość do bliźniego, miejsce w którym spotykamy wszystkie ukochane osoby. Mam nadzieje że to miejsce istnieje bez względu na słowa innych ludzi przeciwnych mojej wierze.

Dodaj swoją odpowiedź
Religia

Abraham i Mojżesz

1. WSTĘP
Dzieje Abrahama, Izaaka i Jakuba są pełne najdonioślejszych momentów w historii chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. Powszechnie się uznaje, że plemiona arabskie i izraelskie wywodzą się od tych trzech postaci; podobnie trzy ...