Plan wydarzeń Adasia Cisowskiego ,,Szatan z siodmej klasy" i rozwiniecie jednego z punktow w powiesc z dialogiem

I Zapoznanie się z domem i jego otoczeniem
II Atak nieznajomego napastnika
III Znalenienie pamietnika ksiedza Koszyczka
IV Pojawienie sie falszywego malarza
V kradziez pemietnika
VI Pozorny wyjazd Adasia z Bejgoły
VII Chlopeic w posiadaniu listu Francuza
VIII Uwiezienie Adasia
Ix Uwolnienie z rak opryszczkow mlodego detektywa i Francuza
X Odczytanie tajemniczego napisu na drzwiach
XI Wprowadzenie w bląd przeciwników
XII Znalenienie skarbów.

Adaś Cisowski chce upewnic sie czy dwor nie jest obserwowany przez jakis intruzow, wiec wyrusza na zwiady. Wychodzi o zmierzchu na dworzec, wsiada do jednego z wagonow pociagu i symuluje wyjazd z Bejgoły. W ten sposob chce zmylic obserwatorow. Potem po cichu opuszcza wagon i udaje sie w strone niewielkiego miasteczka lezacego niedaleko Bejgoły. Noc Adaś musiał spędzic w zagrodzie leśnika na sianie. Nzajutrz mija ies i nad woda spotyka miejscowa mlodziez, oni zbaieraja go do Wiliszek. Tam zostaje przyjety i poczestowany objadem przez wlasciwcielke majatku, pania Niemczewska. Przypadkowo Adam dowiaduje sie ze jej corka ma listy pisane ,,jakas niemozliwa stara francuzczyna"
-Skad pani ma ten list?-zapytał
-Przyniosl mi go, jakis nieznajomy z pobliskiej zywotowki-odpowiada pani Niemczewska
-Czy moglbym pomoc w tlumaczeniu tego litu?
-alez oczywsicie
Chlopiec dracymi rekoma bierze stary, pozoltly papier podpisany,,Kamil de Berier" i zaczyna tłumaczyc.

Dodaj swoją odpowiedź