Charakterystyka Celestyny Żak "Szósta klepka".

Celestyna Żak

Będę charakteryzował bohaterkę lektury pt. ?Szósta klepka? Małgorzaty Musierowicz ? Celestynę Żak. Dziewczyna ta mieszka w Poznaniu, w dzielnicy Jeżyce wraz ze swoją rodziną. Ma szesnaście lat i chodzi do liceum do klasy I b.

Cesia jest to dziewczyna o miłej, optymistycznej i różowej twarzy, jasnych oczach, brwiach, rzęsach i blond włosach - ?Obiektywnie była to twarz miła, optymistyczna i różowa, o jasnych oczach, jasnych brwiach, jasnych rzęsach i jasnych, kudłatych włosach wokół tego wszystkiego.?
Bohaterka lektury to osoba pracowita i cierpliwa, dlatego że sprzątała, myła naczynia i pomagała leniwej Dance w nauce. Celestyna odznacza się życzliwością i odpowiedzialnością, ponieważ opiekowała się mała Renatką. Charakteryzuje się pomysłowością, bo wymyśliła i urządziła pokój na wieżyczce.
Celestyna jest bohaterką dynamiczną, ponieważ początkowo była pesymistką, wydawało się jej, że nic dobrego nie przydarzy jej się w życiu, a także brakowało jej wiary w siebie, bo wstydziła się swojego wyglądu. A potem stała się pogodną, często się uśmiechającą się osobą.
Bohaterka to dziewczyna mądra, ponieważ ma same bardzo dobre oceny w szkole.

Celestyna Żak to bohaterka dynamiczna, gdyż na początku była pesymistką, a potem stała się optymistką i zaczęła bardziej wierzyć w siebie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Celestyny Żak "Szósta klepka".

Celestyna Żak to główna bohaterka powieści Małgorzaty Musierowicz "Szósta klepka". Bohaterka mieszka w Poznaniu, w dzielnicy Jeżyce na ulicy Słowackiego. Jest uczennicą pierwszej klasy liceum.

Dziewczyna ma o swoim wyglą...