Moja córka ma problem z tym proszę o pomoc :)  Daje najlepsze odpowiedzi i podziekuję w pytaniu i na profilu . 

Moja córka ma problem z tym proszę o pomoc :)  Daje najlepsze odpowiedzi i podziekuję w pytaniu i na profilu . 
Odpowiedź

a) 2.40zł : 0,80zł = 3 więc długopis jest trzy razy tańszy w groszach: 240gr : 80gr = 3  b) 2.40zł : 0,60zł = 4 więc ołówek jest 4 razy tańszy 240gr : 60 gr = 4 c) 0,60zł : 0,03zł = 20 więc 20 razy droższy jest ołówek 60:3 = 20 d) 2,40zł : 0,03zł = 80 więc 80 razy droższy jest zeszyt 240gr: 3gr = 80

Dodaj swoją odpowiedź