PROSZĘ NIE KORZYSTAĆ Z TRANSLATORA!!!     PRZETŁUMACZ TEKST NA POLSKI , NASTĘPNIE PRZECZYTAJ OPISY I DOPASUJ TE OPISY TO PRAWIDŁOWEJ DEFINICJI

Słowa w nawiasach to nie tłumaczenie tylko mój własny komentarz. Nazwy chorób kolejno od góry do dołu: astma cukrzyca ospa wietrzna choroby przyzębia/paradontoza zatrucie pokarmowe osteoporoza udar zespół Turnera nadczynność tarczycy bulimia Teksty kolejno od góry do dołu: 1. Choroba z nawracającymi objawami. Znacznemu przejadaniu (czyli zjedzenie nadmiernej ilości) towarzyszy utrata kontroli. Nastepnie poszkodowany używa różnych metod takich jak wymiotowanie czy nadużywanie środków przeczyszczających aby zapobiec przyrostowi masy ciała. - Bulimia 2. Stan spowodowany przez nadczynnośc tarczycy, objawami są: zmniejszenie masy ciała, zwiększenie apetytu, nerwowość, niepokój, nadmierna potliwość i częste wypróżnienia. Goitre may be present (nie rozumiem tego zdania) - Nadczynność tarczycy 3. Problemy zdrowotne wynikające ze spozywania żywności zanieczyszczonej wirusami, chemikaliami lub toksycznymi bakteriami. Możliwe objawy to: skurcze brzucha, biegunka, gorączka, dreszcze, nudności, wymioty i osłabienie - zatrucie pokarmowe 4. Choroba genetyczna gdzie kobieta ma zwykle nie ma pary dwóch chromosomów X. Dotknięta chorobą kobieta ma niski wzrost i doświadcza przedwczesnej niewydolności jajników, która prowadzi do bezpłodności. - zespół Turnera 5. Choroba zapalna dróg oddechowych, która powoduje napady świszczącego oddechu, duszności, ucisk w klatce piersiowej i kaszel - astma 6. Choroba trwająca całe życie odznaczająca się wysokim poziomem cukru we krwi. Powoduje częste oddawanie moczu, nadmierne pragnienie, utratę masy ciała i niewyraźne widzenie - cukrzyca 7. Choroba która dotyka tkanki obsługujące opokę dziąseł. Powoduje ona krwawienie i zapalenie dziąseł, nieświeży oddech, duże zmiany chorobowe w przestrzeniach między zębami a dziąsłami <-------(nie jestem pewna czy dobrze przetłumaczyłam. - paradontoza 8. Choroba w której kości stają się cienkie, tracą swoją gęstość/spoistość. Objawy: wrażliwe i bolące kości, złamania nadgarstków i bioder, utrata wagi w krótkim czasie i pochylona sylwetka - osteoporoza 9. Przerwanie dopływu krwi do dowolnej części mózgu objawy to: drętwienie lub osłabienie twarzy, ramion lub nóg [zwłaszcza z jednej strony ciała] zaburzenia widzenia, niewyraźna mowa i zawroty głowy. - udar. 10. Zakaźna choroba wieku dziecięcego wywoływana przez wirusa. U chorych dzieci lub dorosłych mogą rozwijać się setki swędzących, wypełnionych płynem pęcherzy które pękają i tworzą skorupę. - ospa wietrzna.