Pris pomóżcie jak mam zrobić takie zadanie Zadanie brzmi: Za 7 kg sera trzeba zapłacić 3,92 zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera.  Proszę o działania. Będzie naj

Pris pomóżcie jak mam zrobić takie zadanie Zadanie brzmi: Za 7 kg sera trzeba zapłacić 3,92 zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera.  Proszę o działania. Będzie naj
Odpowiedź

3,92zł:7kg=0,56zł 1 kg sera kosztuje 0,56zł

7 kg = 3,92 zł 3,92zł : 7 = 0,56zł 1kg = 0,56 zł Liczę na Naj.

Dodaj swoją odpowiedź