Za 1 kg. szynki trzeba zapłacić 24,50zł. Ile kosztuję 20 dag takiej szynki podaj obliczenia ! Proszę pomóżcie potrzebuje to na teraz <3 ! Daje 10 punktów

Za 1 kg. szynki trzeba zapłacić 24,50zł. Ile kosztuję 20 dag takiej szynki podaj obliczenia ! Proszę pomóżcie potrzebuje to na teraz <3 ! Daje 10 punktów
Odpowiedź

1kg - 100dag 20dag = 0,2kg 24,50zł - 1kg x zł       - 0,2kg x=24,5 * 0,2 : 1 x= 4,90zł

Dodaj swoją odpowiedź