Charakterystyka Gabrysi Borejko

Gabrysia Borejko jest jedną z głównych postaci powieści M. Musierowicz pt. "Kwiat kalafiora". Miała ona siedemnaście lat. Jej matka zajmowała się domem, a ojciec był filologiem i pracował w Bibliotece Raczyńskich. Miała trzy siostry: Idę, Patrycję i Natalię.

Gabrysia była wysoką blondynką o długich nogach i piegowatej twarzy. Włosy miała krzywo ścięte. Oczy koloru brązowego miały w sobie inteligencję, żywość, stanowczość. Szerokie brwi narrator określił jako stworzone do ruchów lekceważących. Nie przywiązywała dużej uwagi do ubioru. Najlepiej czuła się w wytartych dżinsach, sportowej kurtce i filcowym berecie.

Dziewczyna była wyzbyta kokieterii, wyglądała jak chłopak. Miała duży apetyt i nie ukrywała tego. Borejkówna była też bardzo wysportowana, grała w koszykówkę i miała osiągnięcia w tej właśnie dziedzinie sportu. Gabrysia nie lubiła fizyki, interesowały ją przedmioty humanistyczne, w szczególności język polski. Była uczennicą liceum ogólnokształcącego.

Cechowała ją inteligencja, odziedziczona po rodzicach. Bardzo kochała swoją rodzinę. Nie okazywała czułości. Sama nazwała swój styl "pokrzykujący i poszturchujący". Ceniła szczerość. To z jej inicjatywy powstała grupa ESD. Była dobrą i miłą dziewczyną.

Gabrysia Borejko zaimponowała mi przede wszystkim odpowiedzialnością i tym, że wzięła na siebie wszystkie obowiązki mamy i uporała się z nimi.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Gabrysi Borejko na podstawie "Kwiatu kalafiora" M. Musierowicz.

Charakterystyka Gabrieli Borejko

Gabriela Borejko jest główną bohaterką powieści Małgorzaty Musierowicz pt. „Kwiat kalafiora”. Gabrysia miała siedemnaście lat i była bardzo wysoką dziewczyną, bo mierzyła metr osiemdziesią...

Język polski

Kwiat kalafiora - charakterystyka Gabrysi Borejko.

Gabriela Borejko jest główną bohaterką powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Kwiat kalafiora". Gabrysia miała siedemnaście lat i była bardzo wysoką dziewczyną, bo mierzyła metr osiemdziesiąt. Była bardzo wysportowana.

Miała r...

Język polski

Charakterystyka Gabrysi Borejko.

Gabriela Borejko jest jedną z głównych postaci występujących w powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Kwiat kalafiora". Bohaterka miała siedemnaście lat. Wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszkała w Poznaniu. Jej matka - Mila zajmowała się ...

Język polski

Charakterystyka Gabrysi Borejko "Kwiat Kalafiora"

Gabrysia jest bohaterką książki Małgorzaty Musierowicz pt. "Kwiat kalafiora". Mieszka w Poznaniu. Jest córką Mili i Ignacego. Ma 3 siostry: Idę, Natalię i Patrycję.

Ma szerokie i stanowcze brwi, jakby stworzone do tego, by nimi lek...

Język polski

Charakterystyka Gabrysi Borejko - "Kwiat kalafiora".

Główną postacią powieści Małgorzaty Musierowicz pt. ?Kwiat Kalafiora? jest Gabriela Borejko. Jest córką Mili i Ignacego. Ma trzy siostry : Idę, Natalie i Patrycje. Ma siedemnaście lat. Jak na swój wiek jest niezwykle wysoka. Wiele wyższa...