Proces technologiczny tego robota. Powinno być to tak  Wykonanie tułowia:wycięcie przy pomocy piłki  do drewna prostokątu i tak z każdą częścią ciała Następnie złożenie go.

Proces technologiczny tego robota. Powinno być to tak  Wykonanie tułowia:wycięcie przy pomocy piłki  do drewna prostokątu i tak z każdą częścią ciała Następnie złożenie go.
Odpowiedź

ROBOT drewniany. Narzędzia i materiały: - kartka, ołówek, miarka, ołówek do drewna, kątownik, piłka do drewna, wiertarka, imadło i/lub ściski do drewna, dodatkowe deski do zabezpieczenia powierzchni podczas unieruchamiania deski, tarnik, papier ścierny w 2-3 ziarnistościach, bejca, lakier bezbarwny, rozpuszczalnik, szmatka - deska kantówka, deseczka/sklejka, drewniane pręty w dwóch średnicach, drewniane bolce, klej do drewna, lakier bezparwny do drewna, lakier czarny Czynności: 1. zaprojektowanie robota, wykonanie rysunku w skali 1:1 (np.: za pomocą ołówka i kartki, lub w programie komputerowym) 2. przygotowanie stanowiska pracy (oświetlenie, stół roboczy) 3. przygotowanie narzędzi 4. przygotowanie niezbędnych materiałów 5. naniesienie za pomocą miarki i ołówka wymiarów tułowia na kantówkę, naniesienie wymiarów (linii cięcia na deseczkę/sklejkę oraz pręt drewniany, sprawdzenie wymiarów i kątów przygotowanymi narzędziami 6. przycięcie za pomocą piłki do drewna klocka stanowiącego korpus, elementów z deseczki na stopy oraz z drewnianych prętów części na ręce, nogi, szyję i głowę. 7. dopracowanie kształtów za pomocą tarnika 8. oznaczenie miejsca na korpusie do wykonania otworów na osadzenie bolców 9. unieruchomienie deski w imadle z zabezpieczeniem innymi kawałkami desek (deska włożona między mniejsze deski) powierzchni przed wgnieceniem lub unieruchomienie deski ściskami do drewna z zabezpieczeniem deski/pręta obrabianego innymi kawałkami desek, 10. wywiercenie w oznaczonym miejscu otworu w przyciętej kantówce na bolce dla osadzenia nóg, szyi i rąk za pomocą wiertarki 11. unieruchomienie prętów drewnianych przed kżdą czynnością wiercenia w sposób analogiczny jak kantówki wcześniej obrabianej 12. wywiercenie za pomocą wiertarki otworów w prętach drewnianych - na osadzenie bolców montażowych 13. dopracowanie powierzchni deski oraz pozostałych elementów poprzez wypolerowanie papierem ściernym, najpierw o grubym ziarnie, później o drobnym 14. przetarcie wypolerowanej deski z powstałego kurzu drzewnego 15. osadzenie bolców w pręatch drwnianych: rąk, nóg oraz głowy z uzyciem kleju do drewna, przyklejenie stóp do nóg 16. naniesienie kleju na powierzchnie bolców, umiejscowienie bolców w otworach korpusu 17. czas potrzebny na związnie kleju wykorzystany na uporządkwanie stanowiska pracy 18. pokrycie elementów drewnianych lakierem bezparwnym do drewna, malowanie pędzlem lub natryskiwanie sprayem 19. po wyschnięciu lakieru bezbarwnego namalowanie elementów twarzy za pomocą cienkiego pędzelka.

Dodaj swoją odpowiedź