Pilne na teraz ! Co powoduja te kwasy np; węglowy- żółknięcie , chlorowodorowy,azotowy,kawas siarkowy (6) ,Fosforowy siarkowodorowy,solny chlorowodorowy

kwas węglowy - powoduje erozję skał wapiennych w przyrodzie kwas chlorowodorowy - silnie żrący, roztwarza wiele metali, szkodliwy dla człowieka. kwas azotowy(V) - silnie żrący, powoduje żółknięcie białek, roztwarza wiele metali w tym miedź srebro bizmut czy rtęć, trujący. kwas siarkowy (VI) - silnie żrący, higroskopijny, roztwarza wiele metali, zwęgla substancje organiczne, szkodliwy dla człowieka. kwas siarkowodorowy - powoduje wymieranie życia na dnach zbiorników wodnych, silnie trujący dla człowieka. kwas fosforowy (V) - stosowany jako dodatek do żywności, średnio szkodliwy, drażniący.