Zad. 7 / 155 :) Ułóż baśń, której bohaterami będą dzieci trafiające do zaczarowanego pałacu. Baśń powinna się składać z co najmniej dziesięciu zdań ;__; Potrzebne na zaraz ; * Szybkiemu daje naj ^_^

akapit        Za górami, za lasami , w ubogiej chatce mieszkała wdowa. Miała dwie córki. Wszyscy się kochali, choć w chacie często brakowało chleba. Pewnegodnia matka zbierała grzyby i ukąsiła ją żmija. Znachorka powiedziała, że wyleczy ją lekarstwo, które jest w zaczarowanym zamku. Dzieci poszły do zaczarowanego zamku po lekarstwo.Szły siedem dni i siedem nocy, aż stanęły przed bramą.Zły pies nie chciał ich wpuścić ale tak grzecznie prosiły i płakały, że zmiękło muserce.W pałacu wszystko było z kamieniami było bardzo zimno. akapit               Na tronie siedział okrutny czarodziej, który trząsł się z zimna. On nienawidził ludzi i wszystkich zamieniał w kamienie. Dziewczynkom zrobiło się go żal. Dały mu swój szalik, czapkę, rękawiczki, chociaż zimno im było. Czarodziej powiedział, że już sto lat nikt nie był dla niego dobry wszyscy się go boją.Siostry opowiedziały o mamie.          akapit                      Czarodziej dał im lekarstwo. W pałacu natychmiast zrobiło się ciepło i miło, bo ożyły kwiaty i służba, bo zniknął czar rzucony na zamek.Siostry wróciły do domu i mama wyzdrowiała.