jeden baton jasiek kosztuje 1, 60 zł.  Ile takich batonów można kupić za 15 zł  Prosze o szybką odpowiedź !!!

jeden baton jasiek kosztuje 1, 60 zł.  Ile takich batonów można kupić za 15 zł  Prosze o szybką odpowiedź !!!
Odpowiedź

9x1,60=14,4 odp: mozna kupic 9 batonow

[latex]15zl:1,60zl=9 r. 0,60zl[/latex] Odp.: Za 15zł można kupić 9 takich batonów (zostanie nam 60gr).

Dodaj swoją odpowiedź