Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy". Daję NNAAJJJ ! ! !! ! ! !! ! !

Adam Cisowski ma siedemnaście lat i jest uczniem siódmej klasy w Warszawskim gimnazjum.Profesor Gąsowski jest dumny, że ma lekcje z tak dobrymi uczniami jacy są w tej szkole Gdy brał jakiegoś ucznia do odpowiedzi to zawsze odpowiadał bardzo dobrze, ale pewnego   dnia uczniowie  nie byli przygotowani do lekcji. Profesor Gąsowski był bardzo zdziwiony i nie mógł w to uwierzyć. Adam przyjmuje winę za nieprzygotowanie kolegów  na siebie. Profesor widząc zdolności swojego ucznia postanawia poprosić go o pomoc w rozwiązaniu  zagadki, która dręczy jego brata. W starym domu matematyka,Iwa Gąsowskiego , pojawił się dziwny Francuz. Chciał on kupić ich posiadłość lecz . Brat profesora nie zgodził się na sprzedaż. Od tego czasu rodzinę Gąsowskich okradziono już dwa razy. Za każdym razem kradziono drzwi. W związku z tym profesor prosi Adasia, aby pojechał razem z nim do Bejgoły. Po przyjeździe do Bejgoły Adam poznaje rodzinę profesora Gąsowskiego i od razy zabiera się do obejrzenia domu i okolicy. Podczas spaceru po parku Wanda i Adam zauważają skradający się cień. Jakiś człowiek obserwuje dom z ukrycia. Adam postanawia go schwytać. Zostaje jednak ogłuszony. Gdy tylko poczuł się lepiej Adam postanawia poznać historię domu. Następnego dnia w domu Gąsowskich zjawia się podejrzany malarz. Nie zna się na sztuce i interesują go tylko drzwi. Grozi Adasiowi i kradnie pamiętnik księdza.Adam postanawia udawać, że wyjeżdża z Bejgoły. Przypadkiem trafia do domu pani Niemczewskiej. Okazuje się, że malarz ma wspólników. Adaś zostaje przez nich schwytany i zamknięty w piwnicy. Tam poznaje francuza, który chciał kupić dom w Bejgole. W nocy jest ulewa i woda zalewa piwnicę. Adasiowi udaje się wezwać na pomoc obozujących nad jeziorem harcerzy. Okazuje się, że są to jego szkolni koledzy. Razem z kolegami i profesorem Adam przygotowuje zasadzkę na bandytów. Udają, że odnaleźli skarb. Bandyci zabierają im skrzynię i uciekają. W tym czasie Adaś wyjaśnia zebranym rozwiązanie zagadki i znajduje skarb francuskiego oficera. Myśle ze pomogłam tyle pisalismy na polskim bo tez mam ta lekture :)))