Zmieszano cztery razy tyle tańszej herbaty po 30 zł za kimogram, co droższej po 50 zł. Ile kosztuje kilogram tej herbaty ? 

Zmieszano cztery razy tyle tańszej herbaty po 30 zł za kimogram, co droższej po 50 zł. Ile kosztuje kilogram tej herbaty ? 
Odpowiedź

tansza herbta 30 zl jest jej cztery razy wiecej niz drozszej 4*30+50=120+50=170 170:5=34 tyle kosztuje kg tej herbaty

30 zł / 4= 7,5 zł za kilo 

Dodaj swoją odpowiedź