(1) Do sklepu przywieziono 7 kartonów z płatkami jęczmiennymi po 8 paczek płatków w każdym kartonie. (2) Potem przywieziono 9 dużych paczek płatków owsianych, za które zapłacono 63 złote.

(1) Do sklepu przywieziono 7 kartonów z płatkami jęczmiennymi po 8 paczek płatków w każdym kartonie. (2) Potem przywieziono 9 dużych paczek płatków owsianych, za które zapłacono 63 złote.
Odpowiedź

ile przywieziono paczek płatków? 7 * 8 = 56 przywieziono 56 paczek ile kosztują płatki? 63zł : 9 = 7zł płatki kosztują 7zł

Dodaj swoją odpowiedź