Rzeczowniki żywotne i nieżywotne

Rzeczowniki dzielimy na:

- żywotne - takie, które nazywają istoty żyjące, czyli ludzi i zwierzęta, np. kucharz, pies, a także uosobione pojęcia i wyobrażenia, takie jak krasnoludek czy anioł

- nieżywotne - takie, które nazywają przedmioty, rośliny, czy czynności, stany, zjawiska, np. stół, stokrotka, słuchanie, znużenie, śnieg.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Wytłumacz na czym polegają rzeczowniki żywotne i nieżywotne.

Wytłumacz na czym polegają rzeczowniki żywotne i nieżywotne....

Język polski

podaj po dwa rzeczowniki żywotne i nieżywotne

podaj po dwa rzeczowniki żywotne i nieżywotne...

Język polski

Podaj po dwa rzeczowniki żywotne, nieżywotne, osobowe i nieosobowe. żywotne ................................ i ................................ nieżywotne ................................. i ........................ osobowe ...........................

Podaj po dwa rzeczowniki żywotne, nieżywotne, osobowe i nieosobowe. żywotne ................................ i ................................ nieżywotne ................................. i ........................ osobowe ....................

Język polski

Rzeczowniki żywotne i nieżywotne

Rzeczowniki dzielimy na:

- żywotne - takie, które nazywają istoty żyjące, czyli ludzi i zwierzęta, np. kucharz, pies, a także uosobione pojęcia i wyobrażenia, takie jak krasnoludek czy anioł

- nieżywotne - ...

Język polski

Hej,mam zadanie z polskiego i bardzo proszę o pomoc : Co to są rzeczowniki żywotne,nieżywotne,osobowe i nieosobowe?

Hej,mam zadanie z polskiego i bardzo proszę o pomoc : Co to są rzeczowniki żywotne,nieżywotne,osobowe i nieosobowe?...

Język polski

1.Utwórz rzeczowniki w podanych formach, a następnie ułóż z nimi zdania uczeń (Dopełniacz,liczba pojedyncza) żołnierz (Mianownik liczba mnoga) pies ( Dopełniacz liczba pojedyncza) rok( biernik liczba mnoga) wóz (dopełniacz liczba mnoga) 2.wpisz w odpowie

1.Utwórz rzeczowniki w podanych formach, a następnie ułóż z nimi zdania uczeń (Dopełniacz,liczba pojedyncza) żołnierz (Mianownik liczba mnoga) pies ( Dopełniacz liczba pojedyncza) rok( biernik liczba mnoga) wóz (dopełniacz liczba mnoga) ...