Rzeczowniki żywotne i nieżywotne

Rzeczowniki dzielimy na:

- żywotne - takie, które nazywają istoty żyjące, czyli ludzi i zwierzęta, np. kucharz, pies, a także uosobione pojęcia i wyobrażenia, takie jak krasnoludek czy anioł

- nieżywotne - takie, które nazywają przedmioty, rośliny, czy czynności, stany, zjawiska, np. stół, stokrotka, słuchanie, znużenie, śnieg.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Wytłumacz na czym polegają rzeczowniki żywotne i nieżywotne.

Wytłumacz na czym polegają rzeczowniki żywotne i nieżywotne....

Język polski

podaj po dwa rzeczowniki żywotne i nieżywotne

podaj po dwa rzeczowniki żywotne i nieżywotne...

Język polski

Co to są rzeczowniki żywotne i nieżywotne?

Co to są rzeczowniki żywotne i nieżywotne?...

Język polski

Zapisz rzeczowniki żywotne i nieżywotne w dopełniaczu i bierniku liczby pojedynczej, a osobowe i nieosobowe w mianowniku i bierniku liczby mnogiej.Zaopserwuj rożnice:niedźwiedźd, kaktus, marynarz, Elbląg, Reks, linijka

Zapisz rzeczowniki żywotne i nieżywotne w dopełniaczu i bierniku liczby pojedynczej, a osobowe i nieosobowe w mianowniku i bierniku liczby mnogiej.Zaopserwuj rożnice:niedźwiedźd, kaktus, marynarz, Elbląg, Reks, linijka...

Język polski

Podaj po dwa rzeczowniki żywotne, nieżywotne, osobowe i nieosobowe. żywotne ................................ i ................................ nieżywotne ................................. i ........................ osobowe ...........................

Podaj po dwa rzeczowniki żywotne, nieżywotne, osobowe i nieosobowe. żywotne ................................ i ................................ nieżywotne ................................. i ........................ osobowe ....................

Język polski

Co to są rzeczowniki żywotne, nieżywotne i rzeczowniki osobowe i nieosobowe.??

Co to są rzeczowniki żywotne, nieżywotne i rzeczowniki osobowe i nieosobowe.??...