Napisz streszczenie baśni braci Grimm. Ja wybrałam baśń pt. " Jaś i Małgosia ". Streszczenie musi się zaczynać : Streszczenie baśni pt. " Jaś i Małgosia "  DAJE NAJ ! Z góry dziękuję :)

streszczenie baśni pt. " Jaś i Małgosia" Jas i Małgosia mieszkali w lesie. Byli bardzo biedni. Któregoś dnia rodzice  postanowili, że zostawią dzieci w lesie. Pod nieuwagą dorosłych, Jas usłyszał ich rozmowę. Przed odejściem wziął kawałek chleba. Idąc, kruszył chleb na drogę. Kiedy doszli na polanę, rodzice  kazali czekać na nich, zaś oni poszli zbierać drewno. Rodzice długo nie wracali, więc Jasio postanowił wrócić drogą z okruszków. Na ich nieszczęście ptaki wydziobały okruszki. Przestraszone dzieci błądziły po lesie, aż napotkały się na chatkę. Zobaczyli, że chatka jest z zrobiona z piernika, z której wyszła staruszka. Była złą czarownicą, która chciał zjeść dzieci. Dała dzieciom mleko z zaczarowanym proszkiem, po którym zasnęli. Zamknięte w klatce były karmione aby były tłuste i smaczne. Czarownica miała słaby wzrok, więc nie zorientowała się że dzieci ją oszukuję. Postanowiła je upiec. Gdy prowadziła je do pieca te przechytrzyły ją i zamknęły w piecu. Potem wróciły do domu.