8.  kilogram papryki kosztuje 6.80zł. a) ile kosztuje 10 dag papryki? b) ile kosztuje 20 dag papryki ? 7.    w szkole jest 180 uczniów .50% to dziewczęta. ile ich jest ? ilu jest chłopców ?

8.  kilogram papryki kosztuje 6.80zł. a) ile kosztuje 10 dag papryki? b) ile kosztuje 20 dag papryki ? 7.    w szkole jest 180 uczniów .50% to dziewczęta. ile ich jest ? ilu jest chłopców ?
Odpowiedź

Moja pani uczyła nas takiewgo wzoru masa * cena za kilogram = wartoość

7. 50%*180=50/100*180=90 :) 8a) 100:10=10 6,80:10=0,68  b) 0,68*2=1,36

Dodaj swoją odpowiedź