napisze mi ktoś streszczenie "KŁAMCZUCHA" DAJE 61 jeden punktów na CZWARTEK

Zbliżają się wakacje. Aniela, mieszkanka Łeby poznaje atrakcyjnego chłopaka, Pawła Nowackiego. Zakochuję się w nim od 1 wejrzenia i postanawia zrobić wszystko, by jechać do Poznania, gdzie mieszka Paweł. Postanawia zdawać liceum poligraficznego (które znajduję się w Poznaniu) i w tym celu przyjeżdża do swojego wuja- Mamerta Kowalika, wynajmuję pokój, u ciotki Lili, zostaję pomocą domową w domu Pawełka. Za wszelką  cenę stara się osiągnąć cel- kiedy trzeba ( a trzeba zawsze) - kłamie. Nikomu jednak nie szkodzi swoimi kłamstwami, a przy okazji ujawnia wielki talent aktorski bohaterki. Miłość co prawda szybko się kończy, bo Aniela odkrywa prawdziwe oblicze Pawełka, ale zyskuje nowych przyjaciół i bierze udział w inscenizacji Hamleta przygotowanej pod kierunkiem profesora Dmuchawca, w której gra główną i tytułową rolę. Aniela Kowalik Wygląd: 15- letnia, drobna czarnowłosa. Miała czarne,żywe oczy, wesoło iskrzące. Nosiła okulary z grubymi szkłami. Całości dopełniały różowe policzki i duży. zawadiacki nos. Wyraz jej ust wskazywał na wybuchowy temperament. Wyglądała na kogoś, kto ma tak zwany charakterek. Jeżeli chodzi o powierzchowność  nie wyróżniała się niczym szczególnym. Miała jedna dużo uroku osobistego.