NAPISZ PRZYKŁADOWY LIST DO KOLEŻANKI!PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ DAJE NA J IDZIĘKUJE

Kraków, 27 grudnia 2004r. Cześć, Agnieszko! Serdecznie Cię pozdrawiam. U mnie wszystko dobrze, a u ciebie co słychać? Chciałam opowiedzieć Ci, jak bardzo roboty są pomocne człowiekowi. W poniedziałek obudziłam się wcześnie rano, więc zaczęłam oglądać telewizję. Na kanale dziewiątym leciał fajny film, pt. ?Roboty ? pomocnicy człowieka.?. Dowiedziałam się, że mogą one pomagać zarówno gospodynią domowym, jak i naukowcom prowadzącym bardzo skomplikowane badania. Ich praca jest droga, lecz tańsza od pracy ludzi. Roboty potrafią wykonywać wiele czynności, których nigdy nie dokonał człowiek, np.: przebywanie poza Ziemią kilka lat, wchodzenie do wnętrza wulkanu lub poruszanie się na dnie oceanu. Gdyby takie maszyny nie istniały ludzie nie poradziliby sobie z odkrywaniem praw fizyki lub życia na innych planetach. Komputery wykonują za ludzi obliczenia, zapamiętują różne dane i pozwalają oszczędzać czas. Natomiast roboty domowe pomagają ludziom starszy w sprzątaniu, podlewaniu kwiatów lub zmywaniu naczyń. Potrafią nawet przynosić śniadanie do łóżka i podawać gazetę. Roboty są naprawdę niezbędne człowiekowi. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego listu kupisz sobie jakiegoś przydatnego robocika. Niestety muszę już kończyć (idę na zajęcia dodatkowe).