Hej mam do zrobienia życiorys Jana Pawła drugiego i móże go mieć na jutro ale nie wiem co tam napisać czekam na  ten życiorys dzięki xD

Masz prezentację tylko zmień na końcu osobę która robiła xD

Jan Paweł 2 był wspaniałym papieżem , którego na pewno nikt nie zapomni .proces jego beatyfikacji , był najkrótszy ze wszystkich .Jego kanonizacja odbędzie się 2014 roku 27 kwietnia.w 1942 wstąpił do Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Krakowie. 1 listopada 1949 roku został księdzem.Wykładał w seminariach diecezji: krakowskiej, katowickiej i częstochowskiej. 4 lipca 1958 roku został on biskupem.13 stycznia 1964 , po śmierci swojego poprzednika został arcybiskupem. W 1967 został kardynałem podczas konsystorza . po dłuższym czasie 1978 roku 16 października , został on papieżem .Ze względu na jego zachowanie został świętym . Jest to osoba o której na pewno nikt nie zapomni . Papież był bardzo lubiany nie tylko przez dorosłych ale również przez dzieci. Młodzież jechała z nim na różne pielgrzymki. On starał się im przekazać swoje doświadczenie związane z religią. Pokazywał im różne ciekawe miejsca . Opowiadał historię , które interesowały młodzież . Każdy chciał z nim spędzać czas. Jako mały chłopiec już wtedy dużo myślał o Bogu.Bardzo lubiał jeść kremówki . Było to jego ulubione ciast . Starał się być zawsze blisko niego . Modlił się dużo do niego . Papież był bardzo wrażliwy. Kiedy patrzał na ludzi z biednych krajów zawsze robiło mu się żal . Przyjeżdżał często do nich i pomagał im . Papież miał otwarte serce do swych bliźnich i nigdy nikogo by nie zostawił w potrzebie . Przekazywał on pozytywną energie jakby światłość która napełniała ludzi miłością. Papież ten wiele zrobił dla kościoła . Pomógł on już wielu ludziom . Wupełnilo się wiele cudów za jego wstawiennictwem . Zawsze chciał dobrze dla drugiej osoby . Szanował innych . Był bardzo pozytywnie nastawiony do życia . Po mimo różnych problemów zawsze umiał sobie poradzić . Dla Niego dzieci było bardzo ważne , kochał ich tak jakby było niego . Również modlił się w ich intencji . Papież był autorytetem dla nas lecz nie tylko również dla wielu duchownych . Papież w dzieciństwie lubiał chodzić do kościoła . Zawsze on tam przychodził i czuł , ze to jest dla niego , ze został powołany . Jest to osoba godna naśladowania , ze względu na to ile dobra uczyniła . Potrafił on nawet przebaczyć osobie , która chciała go zabić . Jest to wielki dar od Boga , mimo tego wybaczył mu a on chciał go zabić . Mam nadzieję , że pomogłem.