Pliss pomóżcie w rozwiązaniu zadania z matmy!! Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli jeden kilogram twarogu kosztuje 12 zł?

Pliss pomóżcie w rozwiązaniu zadania z matmy!! Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli jeden kilogram twarogu kosztuje 12 zł?
Odpowiedź

15dag.= 0,15kg0,15kg * 12zł= 1.80złOdp: Ania za 15dag twarogu zapłaciła 1,80zł. Chyba tak to powinno być :)

15dag=0,15kg 0,15kg*12=1,80zł odp. Ania zapłaciła 1,80 złoty.

Dodaj swoją odpowiedź