Jak należy rozumieć mit o Odyseuszu. Jaką zawiera uniwersalną naukę?

Jak należy rozumieć mit o Odyseuszu. Jaką zawiera uniwersalną naukę?
Odpowiedź

Mam tą samą lekturę teraz! Nie jestem 100% pewna, ale w szkole mówią, że jest tam nauka taka, że Odyseusz podróżował te 20 czy tam 10 lat (nie pamiętam już xd) i jak podróżował to wciąż myślał o swojej rodzinie (synu Telemach u o ile dobrze pamiętam, i żonie Penelopie) i przez ten czas nigdy o nich nie zapomniał. Mam nadzieję, że o to Ci chodziło ;) Jak coś jest źle, to pisz ;) Pozderko!

Mit o Odyseuszu jest alegorią ludzkiego życia. Przeznaczeniem każdego człowieka jest wieczna ,,tułaczka", podczas której poszukujemy swojego celu w życiu i miejsca na świecie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Jak należy rozumieć mit o Odyseuszu. Jaką zawiera uniwersalną naukę?

Jak należy rozumieć mit o Odyseuszu. Jaką zawiera uniwersalną naukę?...