Kim dla ciebie jest Tadeusz Kościuszko?

Kim dla Ciebie jest Tadeusz Kościuszko?

Tadeusz Kościuszko jest dla mnie autorytetem. Jest on także patronem szkoły, do której uczęszczam. Kościuszko poniósł wiele porażek w swoim życiu, tak jak każdy współczesny człowiek. Nie jest ideałem dla wszystkich, ale swoją postawą reprezentuje wzorowego Polaka. Tadeusz Kościuszko jest dla mnie bardzo ważny. Kiedy waham się między jakimiś decyzjami lub muszę uporać się z jakimiś problemami, wtedy przypominam sobie o patronie mojej szkoły i zawsze podejmuję właściwą decyzję. Tadeusz Kościuszko jest bliski mojemu sercu, ponieważ ma swoje słabości tak jak każdy człowiek. Niekiedy, nie zdając sobie sprawy staram się być taki jak on. Myślę wtedy, że aby zasłużyć na bycie Polakiem muszę go naśladować. Moim zdaniem Kościuszko jest ważny i powinien być przykładem dla innych. Próbując go naśladować, jego postawę odkrywam swoje wady. Myślę, że to dzięki Tadeuszowi Kościuszce moje życie nabiera sensu i staje się ważniejsze dla mnie i dla moich bliskich.

Wiedza o społeczeństwie

Partiotyzm jako element postawy obywatelskiej

Patriotyzm to postawa-społeczno polityczna oparta na zasadach miłości do ojczyzny, jedności i solidarności z własnym narodem, poczuciem więzi społecznej i wspólnoty kulturowej z innymi członkami narodu. Jest to forma ideologii narodowej po...