Przeczytaj uwaznie zadanie i zamien jego tresc tak,aby mozna je bylo rozwiazac .Napisz nowa tresc i rozwiaz zadanie.  Malarz kupil tubki z farbami.Kazda tubka kosztowala tyle samo.Za wszystkie zaplacil 36zl.Jle kosztowala jedna tubka.

Przeczytaj uwaznie zadanie i zamien jego tresc tak,aby mozna je bylo rozwiazac .Napisz nowa tresc i rozwiaz zadanie.  Malarz kupil tubki z farbami.Kazda tubka kosztowala tyle samo.Za wszystkie zaplacil 36zl.Jle kosztowala jedna tubka.
Odpowiedź

Malarz kupił 6 tubek z farbami. Za wszystkie tubki zapłacił 36 zł. Ile kosztowała 1 tubka farby?  36zł:6=6zł Odp: Za jedną tubkę z farbą malarz zapłacił 6 zł.

Malarz kupił 6 tubek z farbami . Każda kosztowała tyle samo .Za wszystkie zapłacił 36 zł Ile kosztowała jedna tubka ?  36: 6 = 6 Odp. Jedna tubka kosztowała 6 zł .

Dodaj swoją odpowiedź