Rozprawka: Mały książę, książka dla dzieci czy dla dorosłych?

Oczywiście tą książkę czytają i dzieci i dorośli, książka ta przeznaczona jest dla wszystkich.

mały ksiaze opowiada o dziejach małego chłopca, który przybył na Ziemię.Według mnie jest skierowana zarówno do dzieci jak i dorosłych.Osobiście zgadzam się z niektórymi z nich, np: "dorośli są bardzo dziwni" , " są naprawdę  bardzo śmieszni" . Zastanawiałem się, sięgając po lekturę. Dlaczego autor wraca do lat dzieciństwa swojego dorosłego już przyjaciela oraz podkreślając zalety tego okresu życia człowieka:dwóch światów, dzieci  i dorosłych, odnalazłem w postaci pilota- narratora i małego człowieczka.mówi nam o tym że wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi,oraz jak bardzo się zmienili przez ten okres swego dojrzewania.Książka ta jest napisana w taki sposób, że czytając ją na pewno nie będą się nudzić. Jest to bowiem pełna przenośni i ukrytych znaczeń opowieść o podstawowych wartościach w życiu każdego człowieka. Ludzie pochłonięci pracą, gromadzeniem pieniędzy i bogactw niestety bardzo oddalili się od siebie. Dlatego tym bardziej uważam, że historia Małego Księcia jest adresowana właśnie do nich.

Mały Książę- książka dla dzieci czy dla dorosłych. Rozprawka.

Mały Książę- książka dla dzieci czy dla dorosłych. Rozprawka....