Proszę o pomoc to na jutro ! zad 1  Za 300 g cukierków Beata zapłaciła 4,20. Ile kosztuje  a. 100 g tych cukierków, b. 1 kg tych cukierków, c. 400 g tych cukierków, d. 2 kg tych cukierków WSZĘDZIE PROSZĘ O OBLICZENIA !

Proszę o pomoc to na jutro ! zad 1  Za 300 g cukierków Beata zapłaciła 4,20. Ile kosztuje  a. 100 g tych cukierków, b. 1 kg tych cukierków, c. 400 g tych cukierków, d. 2 kg tych cukierków WSZĘDZIE PROSZĘ O OBLICZENIA !
Odpowiedź

a) 300g=4,20 100g=x 300g*x=4,20*100g/:300g x=1,4 zl b)300g=4,20 1000g=x 300g*x=4,20*1000g/:300g x=14 zl c)300g=4,20 400g=x 300g*x=4,20*400g/:300g x=5,60 zl d)300g=4,20 2000g=x 300g*x=4,20*2000g/:300g x=28 zl

a. 4,20:3= 1,4zł  b.1,4 x 10=14 c.4 x 1,4=6,8 d.14 x2=28

Dodaj swoją odpowiedź