kilogram jabłek kosztuje 2,60 zł a kilogram gruszek kosztune 4,40 zł ile kosztuje 1/1/2 kg jabłeg ile kosztuje 1/1/5 gk gruszek ile trzeba zapłacić za 1/1/4 kg jabłeg i3/4 gruszek

kilogram jabłek kosztuje 2,60 zł a kilogram gruszek kosztune 4,40 zł ile kosztuje 1/1/2 kg jabłeg ile kosztuje 1/1/5 gk gruszek ile trzeba zapłacić za 1/1/4 kg jabłeg i3/4 gruszek
Odpowiedź

1 1/2kg*2,60zł= 3,90zł- tyle kosztuje 1,5kg jabłek 1 1/5kg*4,40zł= 5,28zł- tyle kosztuje 1,2kg (1 1/5) gruszek 1 1/4*2,60zł+ 3/4kg*4,40zł= 1,25*2,60zł+ 0,75*4,40zł= 3,25zł+3,30zł= 6,55zł Odp: 1,5 kg jabłek kosztuje 3,90zł, 1,2kg gruszek kosztuje 5,27zł. Za 1,25kg jabłek i 0,75kg gruszek należy zapłacić 6,55zł. Liczę na najlepszą odpowiedź:) 

1. 1------- 2,6 1,5-----x x=1,5*2,6=3,9 2. 1-------4,4 1,2-----x x=1,2*4,4=5,28 3. Jabłko 1-------2,6 1,25---x x=2,6*1,25=3,25 Gruszka  1-------4,4 0,75----x x=0,75*4,4=3,3 Gruszki i Jabłka - 3,3+3,25=6,55zł Mam nadzieję że pomogłęm

Dodaj swoją odpowiedź