Krótka biografia Jana Pawła II osiągnięcia

- Order Orła Białego nadany postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 3 maja 1993 r. Było to pierwsze nadanie tego Orderu po II wojnie światowej; legitymacja orderowa nosi nr 1, - godność Doctora honoris causa m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, - Człowiek Roku 1994 magazynu "Time", - Na wniosek niewidomych dzieci z Krakowa i z Lasek, Jan Paweł II został 267. Kawalerem Orderu Uśmiechu, który w 1981przyznała mu "Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu". Wręczenie miało miejsce 28 marca 1984 r. w Watykanie, - Jan Paweł II jest laureatem statuetki Dziecięcej nagrody SERCA, którą odebrał we Wrocławiu 1 czerwca 1997 od dzieci ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych "SERCE" ze Świdnicy, - Za działalność dla pokoju Jan Paweł II otrzymał przyznaną Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Społecznego "Misja Pojednania" (powołanego w wyniku historycznego spotkania i pojednania się w 1993 r. obrońców Westerplatte i marynarzy z pancernika Schleswig-Holstein) Komandorię Missio Reconciliationis, - W roku 2000 Jan Paweł II został honorowym członkiem drużyny Harlem Globetrotters, - Radni Miasta Rzym nadali głównej stacji kolejowej Stazione Termini w Rzymie imię Jana Pawła II. Jest to pierwszy i jak dotąd jedyny obiekt użyteczności publicznej w Rzymie noszący imię cudzoziemca, - Honorowy obywatel Rzymu, - Jan Paweł II jest także honorowym obywatelem wielu polskich miast.

Jan Paweł II przyczynił się do zwalczania komunizmu na świecie. Mówił ,,nie' wszystkim wojnom. Nawoływał do nawrócenia. Zaprzestał wojny między religiami.Został wyniosiony na ołtarz( został świętym)