Jak pisać charakterystykę , czyli szóstkowa praca.


Moją koleżanką, a zarazem przyjaciółką, jest Karolina. Ma ona 15 lat i mieszka w Ustroniu. Poznałam ją siedem lat temu w szkole podstawowej,gdy przydzielono nas do tej samej klasy.
Jest szczupła oraz wysoka, ma wysportowane ciało i długie nogi. Jej okrągłą twarz otacza burza gęstych,kasztanowych włosów, a piękne,błękitno-niebieskie oczy,które uważam za jej największy atut,sprawiają , że wygląda bardzo egzotycznie,gdyż zawsze pada z nich pełne błysku, filuterne spojrzenie. Moja przyjaciółka bardzo lubi wygodne ubrania, dlatego przeważnie ubiera dżinsy i t-shirty.
Karolina cechuje się nieprzeciętnym poczuciem humoru, a podczas lekcji często można usłyszeć jej donośny śmiech. Należy również do grona zdolnych uczniów,ponieważ odznacza się inteligencją i intuicją,która pomaga jej w rozwiązywaniu wielu nieprzeciętnych problemów.Wyróżnia się także nadzwyczajną miłością do zwierząt i chętnie udziela im wszelkiej pomocy. Do jej zalet należy też fakt, iż jest osobą godną zaufania,gdyż każdy powierzony jej sekret zachowuje w tajemnicy.Oczywiście ma również negatywne cechy charakteru.Zdarza się, że jest apodyktyczna oraz uparta,nie znosi sprzeciwu, łatwo także ulega prowokacji i chętnie uczestniczy w nerwowych dyskusjach, uważam jednak, że są to cechy nierozłącznie związane z jej osobowością, a bez nich byłaby zupełnie inną osobą,gdyż nadają jej specyficzny urok.
Jej ulubionym zajęciem jest jazda konna, a zaangażowanie , jakie wkłada w tę formę spędzania czasu, jest tak ogromne, że bez zastanowienia odmawia sobie wielu przyjemności,aby tylko znaleźć się w stadninie. Przebywanie w towarzystwie Agresji, ukochanej klaczy,jest dla niej najbardziej relaksującą czynnością. Karolina interesuje się także siatkówką oraz tańcem współczesnym, a efekty częstych treningów są znakomicie widoczne na uwielbianych przez nią lekcjach wf-u, gdzie wykazuje się siłą,zwinnością i wytrzymałością.
Uważam , że Fasola, bo tak właśnie brzmi jej szkolne przezwisko, jest wyjątkową osobą, a spędzanie z nią czasu stanowi dla mnie prawdziwą przyjemność. Mam nadzieję,że nasza znajomość przetrwa przynajmniej kolejne siedem lat.

Dodaj swoją odpowiedź