Witam potrzebuje pomocy  muszę odpowiedzieć i przetłumaczyć  pytania maturalne pomożecie???? tylko pytania zaznaczone.Pytania w załączniku

Człowiek 1. Jaki jest twój najlepszy przyjaciel? 4. Jakie ubrania lubisz ubierać na specjalne okazje? 5.Jakie jest twoje hobby? 9. Co sprawia, że jesteś szczęśliwy lub smutny? Szkoła 2. Jaki był twój ulubiony przedmiot w szkole? Dlaczego ten? 6. Co chciałabyś robić po ukończeniu szkoły? 8. Według twojej opinii, dlaczego musisz chodzić do szkoły? Życie rodzinne i towarzyskie 2. Masz najlepszego przyjaciela? Opowiedz mi o nim/ niej. 5. Często wychodzisz ze swoimi przyjaciółmi? Czemu? Czemu nie? 6. Jak ważni są dla ciebie twoi przyjaciele? Dlaczego? 7. Jak ważna jest dla ciebie rodzina? Dlaczego? 8. Chciałabyś mieć wielu przyjaciół? Dlaczego? Dlaczego nie? 9. Gdzie najczęściej wychodzisz ze swoimi przyjaciółmi? Dlaczego? Zakupy i usługi 1. Lubisz zakupy? Dlaczego? Dlaczego nie? 2. Czy zakupy z rodziną są dobrym sposobem spędzenia wolnego czasu? Dlaczego? Dlaczego nie? 3. Dlaczego centra handlowe są tak popularne? 10. Dlaczego cuicholandy są tak popularne? Kutura 1. Jaki rodzaj filmów lubisz? Dlaczego? 2. Często chodzisz do teatru? Dlaczego? Dlaczego nie? 4. Dlaczego czytanie książek nie jest popularne wśród młodych ludzi? 5. Jaką muzykę lubisz najbardziej? Dlaczego? 9. Chciałabyś być członkiem zespołu muzycznego? Dlaczego? Dlaczego nie? 10. Jak ważna jest telewizja w twoim życiu? Dlaczego? Nauka, technika, świat przyrody 1. Czy spędzasz dużo czasu przed komputerem? Dlaczego? Dlaczego nie? 2. Czy myślisz, że posiadanie komórki jest ważne? Dlaczego? Dlaczego nie? 3. Jaki jest twój ulubiony program telewizyjny? Dlaczego? 4. Lubisz oglądać opery mydlane? Dlaczego? Dlaczego nie? 10. Które zwierze jest najlepszym przyjacielem człowieka? Dlaczego? Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych 1. Czy chciałabyś żyć w Londynie/Nowym Jorku i dlaczego? 2. Chciałabyś spędzić święta Bożego Narodzenia w UK? 3. Które anglojęzyczne państwo chciałabyś odwiedzić i dlaczego? 5. Czy chciałabyś pracować w anglojęzycznym państwie? W którym? Dlaczego? Dlaczego nie? Dom 1. Chciałabyś mieszkać za granicą? Dlaczego? Dlaczego nie? 2. Czy twój dom jest dla ciebie ważny? Dlaczego? 4. W jakim domu chciałabyś mieszkać w przyszłości? 6. Chciałabyś mieszkać w dużym mieście? Dlaczego? Dlaczego nie? 7. Chciałabyś mieć duży ogród obok domu? Dlaczego? Dlaczego nie? 10. Dlaczego niektórzy ludzie przeprowadzają się z miasta na wieś? Praca 1. Jaką pracę chciałabyś mieć w przyszłości? 5. Co musisz zrobić by zdobyć dobrze płatną pracę? 7. Jakie umiejętności musisz posiadać by być dobrym pracownikiem? 8. W jakim wieku ludzie powinni przestać pracować? Dlaczego? Żywienie 1. Czy kiedykolwiek byłaś na diecie? Dlaczego? Dlaczego nie? 2. Jaki rodzaj jedzenia jest dla ciebie dobry? Dlaczego? 4. Co zazwyczaj jesz na lunch/ obiad? 6. Ile posiłków powinniśmy jeść codziennie? Dlaczego? 8. Czy czekolada jest dobra dla ludzi? Dlaczego? Dlaczego nie? 9. Gdzie znajdziesz informacje na temat zdrowej żywności? Podróżowanie i turystyka; sport 1. Chciałabyś spędzić wakacje za granicą? Dlaczego? Dlaczego nie? 2. Jaki jest twój ulubiony sport? Dlaczego? 6. Lubisz spędzać wakacje z rodziną? Dlaczego? Dlaczego nie? 7. Chciałabyś wyruszyć w podróż dookoła świata? Dlaczego? Dlaczego nie? 8. Chciałabyś spróbować sił w sportach ekstremalnych? Dlaczego? Dlaczego nie? Zdrowie 2. Co robisz, by utrzymać figurę? 4. Czy wegetarianizm jest dobry dla ludzi? Dlaczego? Dlaczego nie? 5. Dlaczego tak wiele ludzi decyduje się przejść na dietę?  8. Jakie są najbardziej powszechne przyczyny stresu? Dlaczego? Państwo i społeczeństwo 1. Czy wszyscy ludzie powinni głosować podczas wyborów? Dlaczego? Dlaczego nie? 7. Czy wszyscy kryminaliści powinni iść do więzienia? Dlaczego? Dlaczego nie? 9. Chciałabyś przynależeć do partii politycznej? Dlaczego? Dlaczego nie? Namęczyłam się przy tłumaczeniu i nie mam już siły by na te pytania odpowiadać, ale mam nadzieję, ze to docenisz.