Pan Wiesiek kupił w hurtowni 9 odtwarzaczy w cenie 1375zł za sztukę. Udało mu się je wszystkie sprzedać. Obliczył,że przyniosły mu one 1602zł zysku. Ile kosztował odtwarzacz w sklepie pana Wieśka ?

Pan Wiesiek kupił w hurtowni 9 odtwarzaczy w cenie 1375zł za sztukę. Udało mu się je wszystkie sprzedać. Obliczył,że przyniosły mu one 1602zł zysku. Ile kosztował odtwarzacz w sklepie pana Wieśka ?
Odpowiedź

Witam. Idźmy po kolei: Kupił 9 odtwarzaczy za 1375 (za sztukę) zł, czyli zapłacił 9*1375 = 12 375 zł. Potem sprzedał wszystkie 9 za x zł, ale ma dochód ze sprzedaży 1602 zł, więc musiał zyskać za nie 12 375 + 1602 zł = 13 977 zł Dzieląc wynik przez 9 dostaniemy 1 553 zł. Odp: Pan Wiesiek sprzedawał odtwarzacze za 1 553 złote. pozdrawiam

1602/9=178 zł zysku za jeden odtwarzacz czyli sprzedawał o 178 każdy z nich drożej w takim razie w jego sklepie odtwarzacz kosztował: 1375zł+178zł=1553 zł :)

Dodaj swoją odpowiedź