Za gumkę i trzy ołówki zaplacono 3.12zł .Gumka kosztowala 1.65zł ile kosztował jeden ołówek ? Jeden zeszyt i dwa bloki rysunkowe kosztuja 12.07zł Za dwa zeszyty i jeden blok trzeba zapłacić 9.77zł oznacz ceny zeszytu i bloku literami odpowiednio x i y

Za gumkę i trzy ołówki zaplacono 3.12zł .Gumka kosztowala 1.65zł ile kosztował jeden ołówek ? Jeden zeszyt i dwa bloki rysunkowe kosztuja 12.07zł Za dwa zeszyty i jeden blok trzeba zapłacić 9.77zł oznacz ceny zeszytu i bloku literami odpowiednio x i y A następnie zapisz te informacje za pomocą równań Suma liczb a i b jest równa 5 a suma podwojonej liczby a i połowy liczby b jest równa 13 zapisz podane informacje za pomocą układu równań i go rozwiąż Proszę o pomoc pliss
Odpowiedź

3.12-1.65=1,47 odp;jeden olowek kosztowal 1.47.

1) x-cena ołówka 1,65+3x=3,12 3x=1,47 x=0,49 Jeden ołówek kosztował 0,49 zł 2) x-cena zeszytu y-cena bloku x+2y=12,07 2x+y=9,77 3) a+b=5 2a+1/2 b =13 a=5-b 2(5-b)+1/2b=13 a=5-b 10-2b+1/2b=13 a=5-b -3/2 b=3 a=5-b b=-2 a=7 b=-2

Dodaj swoją odpowiedź