Napisz rozprawkę na temat :Wychowanie dziecka to łatwa sprawa czy trudna sztuka. Proszę jak najszybciej . Daje naj.

Każdy człowiek marzy, aby w przyszłości znaleźć partnera, z którym ułoży sobie życie. Kiedy zaś to się powiedzie większość par chce mieć dzieci. Jest to jednak decyzja trudna, którą trzeba dobrze przemyśleć. Niesie ona za sobą szereg zobowiązań, a życie nie jest już tak bezproblemowe jak kiedyś. Wychowanie dziecka nie jest bowiem rzeczą łatwą, jak to by się mogło wydawać. Pociecha stara się tą miłość jednak odwzajemnić i dlatego większość ludzi uważa, że warto się poświęcić. W mojej pracy postaram się nieco zagłębić w ten temat.      Jednym z argumentów może być fakt, że pierwsze chwile po narodzinach dziecka należą co prawda do jednych z najszczęśliwszych w życiu każdego rodzica, ale są one bardzo trudne. Trzeba zrezygnować wówczas z przyjemności, często również z pracy, matki przechodzą na urlopy macierzyńskie, aby cały dzień poświęcić dziecku. Nie należy je spuszczać z oka nawet na moment, ponieważ niemowlę nie zdaje sobie sprawy, że może mu się stać krzywda. Wręcz nudne staje się ciągłe przewijanie, kąpiele, karmienie itp.  Decydując się jednak na dziecko musimy zdać sobie wcześniej sprawę, że takie czynności przez kilka pierwszych lat będą na porządku dziennym.      Kolejnym argumentem jest kwestia dorastania dziecka. Należy je wówczas nauczyć jak należy postępować w danej sytuacji, ustalić hierarchię wartości. Jak zostanie wówczas nauczone tak będzie robić w dalszym, nawet dorosłym życiu. Dzieci zadają także trudne dla rodziców pytania: "Skąd się wziąłem na świecie?". Tata bądź mama musi stanąć na wysokości zadania i powiedzieć prawdę, lecz takim językiem, aby zrozumiało to dziecko i w sposób dostosowany do wieku. Kiedy zaś dzieciak narozrabia nieraz rodzic musi wstawić się w szkole, aby usprawiedliwić swojego potomka. Okres szkolny, kiedy to trzeba pomagać dziecku w nauce, przy zadaniach domowych również nie należy do najłatwiejszych.      Jednym z trudniejszych okresów dla rodzica jest także czas dojrzewania dziecka. Wtedy to młody człowiek przeżywa pierwszą miłość, często nieszczęśliwą i zadaniem rodzica jest udzielanie rad, podnoszenie na duchu. Do tego dochodzą nieraz narkotyki, alkohol, a reakcja rodzica powinna być stanowcza - nałożenie odpowiedniej kary, pomoc dziecku wyjścia z nałogu, a nawet udanie się na policje w celu ustalenia dilera. Nierzadkie są również problemy w szkole, ponieważ okres dojrzewania to okres buntu, problemy w nauce, często rodzice nie dogadują się z dzieckiem. Rozwiązaniem jest znalezienie wspólnego rozwiązania, rozmowa, rodzic musi okazać się wyrozumiałością.      Ostatnim już argumentem jest czas, kiedy nasze "dziecko" staje się osobą dorosłą. Pojawiają się wówczas problemy finansowe, pojawia się utrata pracy, ciężkie przeżycia związane z partnerem. Konieczna jest wówczas pomoc rodzica, bo należy pamiętać, że to nadal nasze dziecko, a każdy w życiu ma prawo mieć gorszy okres.      Z mojej pracy wynika więc jasna konkluzja - kwestia wychowania dziecka nie należy do najłatwiejszych. Problemy pojawiają się już w chwili narodzin i trwają w dalszych latach. Zawsze należy być w gotowości, służyć pomocą, wsparciem, wytyczyć dziecku wskazówki jak iść przez życie. Uważam jednak, że naprawdę warto, bo nic nie daje tyle szczęścia człowiekowi, co kochające dziecko.