Hobbit, czyli tam i z powrotem - krótka charakterystyka Bilba Bagginsa

Bilbo Baggins jest głównym bohaterem książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Był hobbitem - większy od liliputa, mniejszy od krasnala - miał 50 lat. Mieszkał w pobliżu pagórka. Pochodził z zamożnej rodziny, jego rodzicami byli Belledonna Tuli i Bungo Baggins.

Bilbo był niskiego wzrostu, brzuch miał wypięty, jego stopy zaopatrzone były w twardą powierzchnię. Jego skóra porośnięta była bujnymi i ciemnymi włosami. Ubierał się kolorowo, zwykle na żółto-zielono.

Główny bohater tej książki był bardzo spokojny i nigdy nie opuszczał go dobry humor. Nie lubił podróży wolał usiąść i zapalić fajką. Tak jak wszyscy hobbici lubił zjeść dużo dobrego jedzenia. Bilbo był bardzo gościnny i chętnie przyjmował przyjaciół. Był również waleczny i odważny. Posiadał dużą inteligencję, dzięki której mógł wybrnąć z każdej sytuacji. Przykładem tego może być, zaplanowana przez niego ucieczka z zamku w beczkach po winie. Był odpowiedzialny za swoje czyny i gdy popełnił jakiś błąd, przez lekkomyślność, nie wypierał winy.

Zawsze był hojny i pogodnie nastawiony do otoczenia. W miarę upływu czasu stawał się coraz bardziej samodzielny, bystrzejszy, dojrzalszy, a także mądrzejszy i roztropniejszy, dzięki czemu został przywódcą kampanii. Poznał także przyjaciół: elfów, krasnoludów i Gandalfa.

Moim zdaniem, Bilbo Baggins był ciekawym bohaterem. Odznaczył się wieloma pozytywnymi cechami podczas wyprawy. Przemiana bohatera jest godna naśladowania.

Dodaj swoją odpowiedź