proszę o szybką i pilną pomoc dam naj ! 1l=..ml? 3l=..dm3? 1dm3 =..cm3 ? 4,2dm3 =..cm3 ? 1l =..cm3 ? 0,5l =..cm3 ? 10,5l =..ml? 1cm3 =..ml? 850cm3 =..ml? 2000cm3 =..dm3 780ml =..l ?

proszę o szybką i pilną pomoc dam naj ! 1l=..ml? 3l=..dm3? 1dm3 =..cm3 ? 4,2dm3 =..cm3 ? 1l =..cm3 ? 0,5l =..cm3 ? 10,5l =..ml? 1cm3 =..ml? 850cm3 =..ml? 2000cm3 =..dm3 780ml =..l ?
Odpowiedź

1l=1000ml 3l=3dm3 1dm3=1000cm3 4,2dm3=4200cm3 1l=1000cm3 0,5l=500cm3 10,5l=10500ml 1cm3=1ml 850cm3=850ml 2000cm3=2dm3 780ml=0,78l pierwsze zdjęcie 2) [latex]P_{p}=frac{6cdot8}{2}=24dm^{2}[/latex] [latex]P_{b}=5cdot7=35dm^{2}[/latex] [latex]P_{c}=35cdot 4+2cdot24=188dm^{2}[/latex] [latex]V=24cdot7=168dm^{3}[/latex] 3) [latex]P_{p}=2cdotfrac{14+26}{2}cdot8=320cm^{2}[/latex] [latex]V=P_{p}cdot H = 12cdot 320 = 3840cm^{3}[/latex] drugi obrazek  [latex]P_{p}=frac{1,5cdot2}{2}=1,5cm^{2}[/latex] [latex]Pc=2cdot P_{p}+3cdot p_{b} = 22,5+3=25,5cm^{2}[/latex] [latex]P_{b}=2,5cdot3=7,5cm^{2}[/latex] [latex]V=P_{p} cdot H= 1,5 cdot 3=4,5cm^{3}[/latex]

1l = 1000ml 3l = 3dm3 1dm3 = 1000cm3 4,2dm3 = 4200cm3 1l = 1000cm3 0,5l = 500cm3 10,5l = 10500ml 1cm3 = 1ml 850cm3 = 850ml 2000cm3 = 2dm3 780ml = 0,78l 1.POLE g.trojkąrnego 2Pp + 3Pb = Pc Pp = a*h Pp = 5cm * 13cm Pp = 65cm Pb = a*b Pb = 10cm * 13cm = 130cm2 Pc = 2 * 65cm2 + 3 * 130cm2 = 360cm + 300cm = 660cm2 1.OBJĘTOŚĆ g.trójkątnego : V = a*b*c V = 10cm * 13cm * 5cm = 130cm * 5cm = 650cm3 POLE g. czwor. Pc = 2Pp + 4Pb Pp = e*f2 Pp = (6dm * 8dm)2 Pp = 48cm :2 = 24cm2 Pb =  A*b Pb = 7dm * 5dm Pb = 35dm2 Pc = 2 * 24dm2 + 4 * 35dm2 = 48dm + 140dm = 188dm2 OBJĘTOŚĆ g. czworok. V= a*b*c V =  7dm*5dm*5dm V = 35*5 = 175dm3 POLE gr. sześciokątnego: Pc = 2* Pp +  6*Pb Pp = (a + b) * h2      (dzielimy go na 2 trapezy) Pp = (14cm + 26cm) * 8cm2 Pp = 40cm * 8cm 2 Pp = 3202 = 160cm Pp = 160cm * 2 = 320 cm 2 Pb =  12 * 14 = 168cm2 12 * 10 = 120cm 2 Pc = 2 * 320cm2 + 3 * 168cm2 + 3* 120cm2 = 640cm + 504cm + 360cm = 1504cm2 OBJETOŚĆ: V= a*b*c V = 12cm * 10cm * 14cm = 120cm * 14cm = 1680cm 3 2. Zad. Pc = 2Pp + 3Pb Pp = a*h Pp = 1,5cm * 2cm = 3cm 2 Pb = a*b Pb =  3cm * 2,5cm =  7,5cm2 Pc = 2*3cm + 7,5 * 3 = 6cm + 22,5cm = 28,5cm2 Objetość: V = a*b*c V =  2,5 * 3 * 1,5 = 11,25cm3 .

Dodaj swoją odpowiedź